İnternetin hayatlarımızda yer edinmeye başlamasıyla ticaret, online platforma taşındı. İşletmelerin e-ticarette başarı için gerekli olan hassas ve güvenilir bir yönetim planlamasını, her adımda gerçekleştirmeleri şart. Bu adımlardan en önemlilerinden biri de e-ticaret için kargo entegrasyonu.

Yönetim Planlamasında e-Ticaret için Kargo Entegrasyonu

Kargo Entegrasyonunun Avantajlarından Yararlanın, Dijital Dünyada Fark Kazanın

e-Ticaret dünyasında hız, kullanıcı memnuniyeti açısından çok değerlidir. Kullanıcı sıklıkla yorumları üzerinden sizi değerlendirir ve mağaza puanınızı etkiler. Mağaza puanınız da hem Google üzerindeki arama sonuçlarınızı, hem de diğer tüketicilerin mağazanıza olan bakış açısını yani güvenini etkiler. Online işletmenizde başarı elde etmek istiyorsanız, e-ticaret için kargo entegrasyonu tanışmanız gereken özelliklerden biri.

Siparişi dikkatli bir şekilde tamamlamak ve oluşturmak dijital dünyada çok önemli. Bu nedenle, sürecin kolay ve etkili bir şekilde işlemesi için sistematik bir entegrasyon desteği almanız gerekebilir. Kargo entegrasyonu ile bu süreci otomatik hale dönüştürebilirsiniz. e-Ticaret için kargo entegrasyonu ile siparişlerden kargo bilgilerinin çekilmesi, barkod ve kargo fişinin oluşturulması, kargoya hazır hale gelmesi gibi işlemler otomatik olarak gerçekleşir. Kargo entegrasyonundan sizde yararlanmak istiyorsanız işte bilmeniz gerekenler…

Kargo Entegrasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Kargo entegrasyonu, siparişlerin gönderi bilgileri ile kargo barkodunun otomatik oluşmasını sağlayan ve işlemlerinizi kolaylaştıran bir uygulamadır.
 • Siparişlere ait kargo fişleri ile e-fatura dokümanlarını bir arada yazdırma ve PDF olarak indirme imkanı sağlar.
 • Kargo fişi çıktısı ile ürün paketleme sürecini de hızlandırmış olur.

Paraşüt Entegrasyon’un Yurtiçi Kargo ve MNG, Aras ve UPS Kargo ile entegrasyonları olduğunu biliyor musunuz?

Entegrasyon sürecine geçerken anlaşmalı olduğunuz kargo şirketiniz var ise mevcuttaki anlaşmanızı kullanabilirsiniz.

e-Ticaret için Kargo Entegrasyonu Süreci Hangi Aşamaları İçerir?

Aşağıda yer alan adımlar ile kargolama entegrasyonu sürecinizin nasıl ilerleyeceğine göz atabilirsiniz. Nakliye süreci entegrasyon ile otomatik kodlar vasıtasıyla gerçekleşecektir.

 • Entegrasyon yardımıyla mağazanıza gelen siparişler çekilir.
 • Çekilen siparişlerden kargoya ait bilgiler alınır.
 • Kargo firmasına bu bilgiler iletilir.
 • Kargo barkodu oluşturulur.
 • Mağazanızın entegrasyon panelinde yer alan sipariş listesinde bu kod görüntülenir.
 • Barkodlu kargo fişinin çıktısı alınarak gönderi paketine yerleştirilmesi ve gönderime hazır hale gelmesi sağlanır.
 • Anlaşma yaptığınız kargo firması paketi teslim aldığında barkodu okutur ve tanımlı bir kargo takip kodu oluşturur.
 • Entegrasyon ayarlarında e-posta gönderin özelliği işaretli ise siparişe ait kargo takip kodu paketi teslim alacak müşterinin e-posta adresine gönderilir.

Kargo Entegrasyon Süreci ile Elde Edeceğiniz Avantajlar

 • Kolaylık!
  Uygulamanın esas amacı kargo barkodu oluşturma ve kargo fişi çıktısı alma ile paketleme süreçlerindeki işlemleri oldukça kolay bir hale getirmek. Dolayısıyla da daha az efor ile işinizi büyütme imkanı elde edebilirsiniz.
 • Ticarette hız kazanmak!
  Kargo entegrasyonunun sağladığı otomasyonla, mağazanıza düşen siparişlerinizin kargoya verilme sürecini saniyeler içinde yapabilir, hızlandırabilirsiniz.
 • Tasarruf!
  Otomatik ilerleyen süreçte ekonomik açıdan maliyetsiz bir yol izleyebilirsiniz.