e-Ticaret, her geçen gün daha da değişiyor ve gelişiyor. Hem satıcılar hem de alıcılar için birçok yenilik söz konusu. Siz de faturalama süreçlerinizi kısa ve kolay bir hale getirmek için trendyol üzerinde fatura entegrasyonu ile tanışabilirsiniz.

Trendyol Üzerinde Fatura için Fatura Entegrasyonu

Faturalama İşlemlerinde Otomasyon

Fatura entegrasyonu, pazaryeri veya mağazanızdan çekilen siparişlere ait faturaların otomatik oluşturulmasını ifade eder. Bu otomatik gerçekleşen süreç pek çok avantajı da beraberinde sağlar. Mağazanızda gerekli entegrasyon ayarlarınızı tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken otomatik şekilde ilerleyen bu süreci izlemek. Şimdi gelin faturaların hangi adımlardan geçtiğine bir göz atalım…

  • Siparişleriniz entegrasyon tarafından çekilir.
  • Sipariş bilgileri otomatik olarak faturaya aktarılır.
  • Fatura bu bilgilerle oluştuktan sonra kesilir.
  • e-Posta ile müşteriye gönderimi sağlanır.
  • Faturanızın ödemesi Paraşüt üzerinde tahsil edildi olarak işaretlenir.
  • Tahsil edilen faturalarınız kasa hesabına işlenir.

Trendyol Entegrasyonu ile Kazandığınız Avantajlar

Trendyol entegrasyonu ile bilgiler otomatik olarak çekildiğinden her anlamda tasarruftasınız diyebiliriz. İşte entegrasyonla Trendyol mağazanızdaki fatura kesim işlemlerinde elde ettiğiniz avantajlar…

  • Tüm bilgiler otomatik doldurulduğundan faturalama sürecini kolayca tamamlayabilirsiniz.
  • Otomasyon ile girilen bilgilerde hata oluşum oranını en aza indirgeyebilirsiniz.
  • Tüm faturalandırma sürecinde zamandan tasarruf elde edebilirsiniz.

Son yayınlanan tebliğ ile beraber artık e-fatura belli bir cironun üzerindeki firmalara zorunlu olmaya başladı denilebilir. Bunun haricinde belirtmekte fayda var ki, zorunlu unsurlar haricinde gönüllü olarak e-fatura sürecine dahil olabilirsiniz. Size profesyonellik ve birçok anlamda avantaj katabilir. Özellikle Trendyol’da yeni iş kuran ve kargo ile beraber fatura kesen bir işletmeyseniz; kağıt, toner, kartuş gibi masraflardan kurtulabilirsiniz. Böylece aslında doğaya ve kendinize de büyükçe bir iyilik yapmış olursunuz.

-Herhangi bir ciro sınırlaması olmadan, e-faturaya geçiş yapabilirsiniz. Bu durum işletmenizin satışına veya yeni olmasına bağlı olarak da değişkenlik göstermiyor.-

Trendyol Mağazası Olarak Neden Paraşüt Entegrasyonu ile Çalışmalısınız?

e-Ticaret dünyasında hız ve kolaylık en önemli unsurlardan. Dolayısıyla fatura kesme sürecinizin Paraşüt Entegrasyon ile birkaç dakika içerisinde tamamlanması size büyük avantajlar sunabilir.

Entegrasyonunuzu tamamladıktan sonra Trendyol mağazanızdan, otomatik olarak faturalar sistemden çekilir. Size sadece bu otomatik gerçekleşen süreci izlemek kalır. Belirtmekte yarar var ki, sistemden kargo çıktısını da alabilirsiniz. Size sadece müşterilerinize ulaştırma kısmı kalır.

Aynı zamanda paraşüt ile ortak çalışan paraşüt entegrasyon mağazanızdaki hem fatura kesimi hem de finansal hesapların yönetimini kolaylaştırabilir. Bunun yanında 15 günlük deneme süresi ile test edebilir, Paraşüt Entegrasyon’un sağladığı kolaylıklardan yararlanabilirsiniz.