Trendyol geçtiğimiz ay başlattığı uygulamayla, kullanıcıların evde kargolarını beklemek zorunda kalmadan, seçtikleri teslimat noktaları veya teslimat dolaplarından alabilmelerini sağlamaya başladı. Bu da, hem tüketicileri hem de Trendyol pazaryerine sahip olan işletmecileri yeni bir iş modeliyle tanıştırmış oldu. Yazımızda, Trendyol teslimat noktası uygulamasına dair sizleri bilgilendirmek istedik.

Trendyol teslimat noktası uygulamasından nasıl yararlanılır?

  • Trendyol’da sipariş oluşturup “Sepeti Onayla” dedikten sonra kullanıcıya Teslimat Noktasından Al seçeneği sunuluyor.Trendyol siparişinin teslimat şekli seçeneklerini gösteren ekran görüntüsü
  • Üstelik kullanıcılara teslimat noktası seçilerek yapılan alışverişlerde 20 TL indirim kuponu hediye ediliyor ve bu şekilde uygulama kullanıma teşvik edilmiş oluyor.
  • Listede belirtilen teslimat noktalarından biri seçildikten sonra ödeme adımına geçiliyor.
  • Sipariş teslimat noktasına ulaştığında kullanıcıya e-posta veya SMS üzerinden bilgi veriliyor.
  • Kullanıcı teslimat kodunu paylaşarak siparişini teslim alabiliyor. Siparişlerin 3 gün içerisinde teslim alınması koşulu bulunuyor.

Teslimat noktası uygulaması nasıl çalışır?

Teslimat noktaları; teslimat şubesi ve dolapları olarak ikiye ayrılıyor.

  • Teslimat şubesi için yapılan seçimler anlaşmalı esnaf ve kargo şubelerinden oluşuyor. Şubelerin çalışma saatleri içerisinde siparişlerin teslim alınması mümkün.
  • Teslimat dolaplarını ise Trendyol kargo otomatları ve PTT Kargomatları oluşturuyor. Akıllı otomatlarda; teslimat koduna ek olarak kimlik bilgileri girilerek sipariş teslim alınabiliyor. Teslimat dolaplarından 7/24 siparişleri alabilmek mümkün.

Teslimat noktası seçildikten sonra adres değişikliği yapılamıyor.

Siparişleri teslimat noktasından kimler alabilir?

Sadece sipariş oluşturulurken alıcı olarak girilen kişiler tarafından ürünler alınabilmektedir. Dolayısıyla başka birinin ürünü teslimat noktasından alması maalesef mümkün değil.

Hizmet için ek ücret talep ediliyor mu?

Hizmet için ek bir ücret alınmamaktadır. Standart kargo prosedürü geçerlidir.

20 TL indirim kuponundan nasıl yararlanılabilir?

  • İndirimden 50 TL üzeri alışverişlerde yararlanılabiliyor.
  • İndirimden yararlanmak için kuponun 1 hafta içinde kullanılması gerekiyor.
  • İndirim kuponu, sipariş teslim alındıktan sonra 24 saat içerisinde kullanıcıya tanımlanıyor.

Trendyol teslimat noktasıyla müşterilerine verdiği hizmetine farklı bir soluk getirmiş oldu. Bu şekilde, Trendyol pazaryeri üzerinde ürün satışı yapan e-ticaret sahiplerinin bu sayede siparişleri daha pratik şekilde müşterilerine ulaştırması mümkün hale gelecek ve hizmet kalitesi daha iyi bir hale gelmesi sağlanabilir. Sipariş ulaştığında evde kimsenin olmaması durumunda, siparişin geri gitmesi ya da evde uzun uzun ürünün ulaşmasını beklemenin önüne geçilebilir.