close

Merak Edilenler

Paraşüt Entegrasyon ile ilgili en çok merak edilenlere göz atmak isteyeceğinizi düşünerek derledik.

Pazaryeri Entegrasyonları I paketi hangi entegrasyonları kapsıyor? chevron_right

Pazaryeri Entegrasyonları I abonelik paketi kapsamında sınırsız sayıda N11, Hepsiburada, GittiGidiyor, Amazon, Akakçe, ePttAVM pazaryeri mağazalarınızı entegre edebilirsiniz.

Pazaryeri Entegrasyonları II paketi hangi entegrasyonları kapsıyor? chevron_right

Pazaryeri Entegrasyonları II abonelik paketi kapsamında sınırsız sayıda Trendyol, ÇiçekSepeti, Morhipo pazaryeri mağazalarınızı entegre edebilirsiniz.

Ücretsiz deneme süreniz mevcut mu? chevron_right

Evet, IdeaSoft dışındaki tüm entegrasyonlar için 15 gün boyunca özellik kısıtı olmaksızın ücretsiz olarak hizmetlerimizi deneyebilirsiniz.

IdeaSoft aboneliğinde 15 gün ücretsiz deneme opsiyonunuz bulunmuyor mu? chevron_right

IdeaSoft aboneliğinin satınalım süreçleri IdeaSoft tarafından sağlanmaktadır, ve maalesef bu sebepten ötürü 15 günlük deneme süresi IdeaSoft entegrasyonu için bulunmamaktadır.
Halihazırda başka entegrasyonlarımızı kullanıyorsanız, IdeaSoft entegrasyonunda da özelliklerin tamamen aynı olduğunu ve benzer bir deneyim yaşayacağınızı bilginize arz ederiz.

IdeaSoft entegrasyon aboneliğimi nasıl yapacağım? chevron_right

IdeaSoft entegrasyonunuzu oluşturabilmeniz için; öncelikle IdeaSoft tarafından satılan Paraşüt Entegrasyon paketini satın almanız, sonrasında IdeaSoft firmasından promosyon kodunuzu talep etmeniz gereklidir. IdeaSoft ekibi tarafından size tanımlanan kod ile aboneliğinizi başlatabilir ve entegrasyonunuzu oluşturabilirsiniz.

Ödemeyi nasıl yapabilirim? chevron_right

Entgrasyon yaratma esnasında veya 15 günlük deneme süresi bitiminde kredi kartı bilgilerinizi İyzico güvencesiyle kaydediyoruz ve ödemeleri kartınızdan her ay veya tercihinize göre her yıl otomatik olarak çekiyoruz. Hangi gün başladıysanız o gün itibariyle sistem ayda veya tercihinize göre yılda 1 kere olmak üzere ödemenizi karttan İyzico güvencesiyle çeker ve faturanızı otomatik olarak oluşturup size e-posta yoluyla iletir.

Ödeme yaptım dilediğim zaman iptal edebilir miyim? chevron_right

Evet, tabii edebilirsiniz. Ödemeleri iptal etmek için Paraşüt Entegrasyon hesabınıza giriş yapıp sol menüde paketlerim bölümünden dilediğiniz şekilde aldığınız paketleri iptal edebilirsiniz. Paketinizi iptal ettiğinizde sizden otomatik olarak tekrar çekim yapılmayacaktır.

Kartımda limit kalmadığında, entegrasyonum durur mu? chevron_right

Eğer kartınızda limit kalmadıysa, sistem ödeme çekebilmek için her gün bir kez kredi kartınızdan deneme yapmaya başlar ve size e-posta yoluyla bilgilendirme yapar. Bu süre zarfında kartınıza limit ekleyebilir veya yeni kart bilgilerinizi panelimiz üzerinden değiştirebilirsiniz. 7 günün sonunda ödemesi yapılmayan entegrasyonlar otomatik olarak silinir.

Satışlarımın Parasut.com üzerinde oluşturduğum kasa hesabına aktarılmasını istiyorum, bu mümkün mü? chevron_right

Evet mümkün. Her mağaza için entegrasyonunuzu farklı kasa hesaplarına aktarabilirsiniz. Bunu sağlamak için panelimizden ayarlar’a tıklayın, listeden Parasut.com üzerinde oluşturduğunuz kasa hesabını seçerek devam edebilirsiniz.

Satışlarımın Parasut.com üzerinde belirli kategorilere göre filtrelemek istiyorum, bu mümkün mü? chevron_right

Evet mümkün. Parasut.com üzerinde öncelikle kategorinizi oluşturun. Sonrasında entegrasyonunuzun ayarlar ekranından Satış Kategorisi veya Müşteri Kategorisi olarak kategori seçimi yapabilirsiniz.

Entegrasyonunu oluşturdum, önceki siparişlerimi Paraşüt'e aktarabilir miyim? chevron_right

Tabii, entegrasyonunuzun oluşturulmasından itibaren son 15 gün içinde mağazanıza düşen siparişler dilediğiniz takdirde aralarından seçip işleme alabileceğiniz şekilde Entegrasyon Öncesinde Oluşan Siparişler olarak listelenir. Tekrarlı fatura oluşması riskini önlemek amacıyla panel üzerinde işleme onay vermenizin dışıda otomatik olarak işleme alınmamaktadır.

Hangi durumlardaki siparişlerim Paraşüt hesabıma işlenir? chevron_right

Entegrasyonunuzun ayarlarında tercih ettiğiniz sipariş durumu veya durumlarındaki siparişleriniz son 15 gün kontrolüyle Paraşüt hesabınıza işlenir.

Satışım Parasut.com adresine ne zaman işlenir? chevron_right

Siparişlerin mağazadan çekilme ve Paraşüt’e aktarılma işlemleri gün içi belirli aralıklarla otomatik olarak gerçekleşmektedir. Siparişleriniz mağazanıza düşüp, ayarlarınızda seçili sipariş durumuna gelmesinin ardından ~10-15 dakika içinde mağazanızdan çekilir. Takip eden ~10-15 dakika içinde Paraşüt hesabınıza aktarılır.

e-Fatura mükellefiyim, faturalarımın otomatik resmileştirmemesini sağlayabilir miyim? chevron_right

Faturalarınızın otomatik resmileştirilmesini istemiyorsanız sadece Parasut.com adresine faturayı işleyip bırakabilirsiniz. Panelimize giriş yaparak entegrasyon ayarları bölümünden e-fatura oluştur seçeneğini kaldırabilirsiniz.

e-Fatura ne zaman oluşturuluyor ve müşterime e-postası ne zaman gönderiliyor? chevron_right

Siparişiniz Paraşüt’e işlendikten oluşturulduktan sonra aynı gün içerisinde faturası resmileştirilir. Resmileşen faturalar müşterinize e-posta içerisine eklenmiş e-faturanın PDF dokümanı ile birlikte gönderilir.

Müşterime gönderilen fatura e-postalarını nasıl takip edebilirim? chevron_right

Müşterilerinize gönderilen fatura e-postalarında CC’de sizin e-posta adresinizi ayarlarınıza göre ekleyebiliyoruz, böylece e-postanın bir kopyası ayarlarınızda belirttiğiniz adrese iletilebilmektedir. Entegrasyonunuzun ayarlar ekranından kadar e-posta adresini ekleyebilirsiniz.

Günlük özet gönderiyor musunuz? İptal edebilir miyim? chevron_right

Evet. Her gün kaç tane mağazanız varsa bunlara ait özet raporu gönderiyoruz, kaç faturanız parasut.com adresine işlenmiş, kaç tanesi resmileştirilmiş. Eğer e-posta almak istemiyorsanız entegrasyon ayarlar kısmından Günlük özet gönderimi bölümünden istemiyorum seçeneğini seçerek kaydetebilirsiniz.

Konfigürasyon ayarlarımı doğru girmeme rağmen bağlantı kurulamadığı hatası alıyorum, sebebi ne olabilir? chevron_right

WooCommerce ve OpenCart altyapılı e-ticaret sitenizin entegrasyonunda bağlantı hatası aldığınızda; öncelikle aşağıdaki maddelerin kontrolünü rica etmekteyiz:
– Mağaza URL alanında yer alan http:// veya https:// ile başlayan bağlantıyı kopyalayıp sitenizi ayrı bir pencerede açtığınızda bağlantı hala aynı mı, yoksa http:// iken https:// veya https:// iken http:// olarak yönleniyor mu? Eğer yönleniyorsa yönlendiği şekilde http:// veya https:// olarak protokolü düzenlemenizi rica ederiz.
– Site bakım modunda mı? Site bakım modundayken entegrasyonunuz mağazanıza bağlantı kuramamaktadır, bakım modundan çıkararak tekrar deneyebilirsiniz.
Kontrollerinize rağmen hala problem devam ediyorsa, lütfen destek ekibimize iletişime geçiniz.

WooCommerce entegrasyonumun İşlenecek Sipariş Durumu ve Vergi Bilgileri için alan eşleştirme ayarlarımı yapamıyorum. chevron_right

Woocommerce ayarlarınızdaki İşlenecek Sipariş Durumu ve Vergi Bilgileri alan eşleştirme ayarlarınızı sorunsuz tanımlayabilmeniz için; gerekli eklentilerin kurulumu ve ayarının yapılmasının ardından 1 adet test siparişi oluşturmanızı önermekteyiz.
– Woocommerce mağazanızda ilgili ayarların yapılabilmesi için en az 1 adet sipariş olması gereklidir.
– Vergi Bilgileri için önerilen eklentiyi yeni kurduysanız; bu eklentinin sağladığı vergi bilgileri için de bu bilgileri içeren bir test siparişi oluşturulması gereklidir.

Mağazamda farklı KDV oranlı ürünlerim var, ayarımı hatalı fatura oluşmayacak şekilde nasıl yapabilirim? chevron_right

N11, GittiGidiyor, WooCommerce tarafından mağazanızdan çekilen siparişlere ait ürünlerin KDV oranı sağlanmamaktadır. Bu sebeple entegrasyon ayarlarında bulunan KDV oranı olarak seçtiğiniz değer kullanılarak, siparişlerinizdeki ürünler bu oran ile Paraşüt’e işlenir. Entegrasyon ayarlarınızda tanımlı varsayılan değerden farklı KDV oranına sahip ürünleriniz mevcutsa; entegrasyonunuzun Stok Eşleştirme ekranı üzerinden ürün özelinde seçili değeri değiştirip kaydetmeniz yeterlidir.

Entegrasyonumda KDV oranı ayarımı nasıl yapabilirim? chevron_right

Amazon, Akakçe tarafından mağazanızdan çekilen siparişlere ait ürünlerin KDV oranı sağlanmamaktadır. Bu sebeple entegrasyon ayarlarında bulunan KDV oranı olarak seçtiğiniz değer kullanılarak, siparişlerinizdeki ürünler bu oran ile Paraşüt’e işlenir.

Akakçe entegrasyonunda stok eşleştirme özelliğini göremedim, sebebi nedir? chevron_right

Akakçe platformu API servislerinde bize ürün listesini çekme olanağı sunmamaktadır, bu sebeple size mağaza ürünlerinizi listeleyemiyor ve Paraşüt karşılığını tanımlama özelliğini sunamıyoruz. Entegrasyonunuz sadece sipariş edilen ürünler geldikçe Paraşüt hesabınızda ürün açıyor ve bu ürünlerle faturanızı oluşturuyor.

Shopify siparişlerim entegrasyon tarafından çekilmiyor, sebebi nedir? chevron_right

Shopify üzerinde siparişler “fullfill” durumuna getirildiğinde eğer otomatik arşivleme özelliği açık ise; eş zamanlı arşivlenir. Sistemimiz arşivdeki siparişleri görememektedir, bu sebeple arşivlenen siparişleriniz mağazanızdan çekilememektedir. Mevcut siparişlerinizi arşivden çıkararak; siparişin entegrasyona çekilme işleminin tamamlanmasını bekleyip, sonrasında tekrar arşive alabilirsiniz.

Shopify'ın otomatik arşivleme özelliği nedir ve nasıl kapatılır? chevron_right

Shopify’ın otomatik arşivleme özelliği açıkken; siparişinizi “fullfill” olarak işaretlemeniz, bu siparişin otomatik arşivlenmesini sağlamaktadır. Otomatik arşivleme özelliğini kapatmak için; Shopify mağaza ayarlarınızı açarak, burada seçili görünen “If you want all orders to be automatically archived after they have been fulfilled, then enable this option under the Order Processing section of the Checkout settings in your Shopify admin.” ayarının seçimini kaldırınız. Ayarlarınızdaki bu düzenlemenin ardından yeni siparişleriniz otomatik çekilecektir.

Opencart faturalarımda kargo tutarımın yanlış yansıdığını farkettim, nasıl çözebilirim? chevron_right

Entegrasyonumuz sadece Opencart’ın varsayılan kargo methodlarını desteklemektedir, önerimiz kargo methodu olarak “flat shipping”i seçmenizdir.
Ek olarak kargo modülünüzün ayarlarında kargo tutarını KDV dahil olarak girmenizi, ve KDV oranı alanınıysa boş bırakmanızı önermekteyiz.

e-Ticaret satışlarınızı
Paraşüt Entegrasyon'a bırakın!
ENTEGRASYONLARI İNCELE HEMEN BAŞLA ÖZELLİKLERİ İNCELE
  • 15 gün ücretsiz deneyin
  • Memnun kalırsanız abone olun

4,500+ farklı kullanıcı deneyimiyle geliştirildi

Geri bildirimlerinizle ürünümüzü geliştiriyoruz

Sunduğumuz hizmetin gelişmesine ve iyileşmesine yardımcı olmak ister misiniz?

Geri bildirimleriniz bizim için çok değerli; geliştirilmesini istediğiniz özellikleri bize iletin, Geliştirme Talep Havuzu’muza ekleyelim. Geliştirme ekibimizle yaptığımız haftalık toplantılarda değerlendirelim.

geliştirme talep havuzunu temsil eden görsel
Paraşüt Entegrasyon Ekibi
her zaman yanınızda

Tüm soru ve talepleriniz ile ilgili takipte kalın, dilediğinizde ekibimizle iletişime geçin.

keyboard_arrow_up
Çerez Kullanımı Politikası sayfamızda belirttiğimiz amaçlarla, sınırlı ve mevzuata uygun olarak sitemizde çerez kullanmaktayız. (Çerez Kullanımı Politikası)
clear